Aktuelles
INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA Z DOFINANSOWANIEM WFOŚiGW W SZCZECINIE
INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA Z DOFINANSOWANIEM WFOŚiGW W SZCZECINIE
Nadleśnictwo Gościno, w ramach Umowy nr 2022D4945K zawartej w dniu 30 grudnia 2022 roku, pozyskało w formie dotacji dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na realizację zadania o nazwie "Zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej dla siedziby Nadleśnictwa Gościno".
Projekt zakłada redukcję emisji zanieczyszczeń do atmosfery w postaci emisji pyłu, SO2, NOx, CO, CO2 oraz wytworzenie energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej na potrzeby nadleśnictwa.
Zamontowanie na przyległym terenie aż 98 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 39,69 kW pozwoli w znacznym stopniu pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną.
Inwestycja, która w swoim założeniu ma przynieść ogromne korzyści środowisku naturalnemu, w przyszłości przyniesie nam również korzyści finansowe w postaci oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Nadleśnictwo Gościno wkracza w nowy rok z nową energią.
Nazwa zadania: "Zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej dla siedziby Nadleśnictwa Gościno".
Wartość ogólna zadania: 298.890,00 PLN
Wysokość dofinansowania: 30.000,00 PLN
Zadanie obejmowało:
Etap I – przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej.
Etap II – dostawę oraz montaż kompletnej mikroinstalacji fotowoltaicznej wraz z instalacją odgromową (uziemienie), zakup i montaż agregatu prądotwórczego wraz z dostawą, montażem oraz uruchomieniem systemu monitorowania instalacji fotowoltaicznej, opracowanie i przekazanie Zamawiającemu operatu odbiorowego z wykonanej mikroinstalacji, dokonanie próbnego rozruchu.
Etap III – przygotowanie niezbędnych dokumentów oraz zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do Operatora Sieci Dystrybucyjnej energii elektrycznej właściwej dla siedziby Zamawiającego i przekazanie Zamawiającemu kopii dokumentów oraz wszelkich informacji i korespondencji z OSD, zawiadomienie właściwego dla siedziby Zamawiającego organu Państwowej Straży Pożarnej o zakończeniu montażu instalacji i zamiarze przystąpienia do jej użytkowania, uruchomienie produkcyjne mikroinstalacji po otrzymaniu pozytywnej decyzji OSD, przeprowadzenie szkolenia dla wyznaczonych przez Zamawiającego pracowników dotyczących zasad prawidłowej eksploatacji i obsługi wykonanej instalacji fotowoltaicznej oraz aplikacji do monitorowania jej pracy wraz z opracowaniem szczegółowych instrukcji obsługi.