Asset Publisher Asset Publisher

Gospodarka łowiecka

Gospodarka łowiecka w Lasach Państwowych prowadzona jest na podstawie ustawy z dnia 13.10.1995 r. Prawo Łowieckie. Łowiectwo zdefiniowane jest tu jako element ochrony środowiska przyrodniczego i w rozumieniu ustawy oznacza ochronę zwierząt łownych i gospodarowanie ich zasobami zgodnie z zasadami ekologii oraz zasadami racjonalnej gospodarki leśnej, rolnej i rybackiej.

Całość objętych ustawą przepisów zawiera potwierdzenie wpływu zmieniających się warunków społecznych i gospodarczych na stosunek człowieka do przyrody i łowiectwa, wskazując zarazem na konieczność ochrony i hodowli zwierzyny dla potrzeb ogólnonarodowych.

Nadleśnictwo Gościno nadzoruje prowadzenie gospodarki łowieckiej w obrębie 16 obwodów łowieckich. Na nadzorowanym przez Nadleśnictwo obszarze łowieckim występują następujące gatunki zwierząt łownych: łosie, jelenie, sarny, dziki, borsuki, lisy, kuny, tchórze, zające, kuropatwy, dzikie kaczki, grzywacze.

W ramach zagospodarowania obwodów łowieckich pod kątem poprawy warunków bytowania zwierzyny wprowadza się dzikie drzewa owocowe i podszyty, zakłada remizy śródpolne, uprawia poletka łowieckie, utrzymuje się wodopoje oraz szereg urządzeń łowieckich (paśniki, lizawki itp.).


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Sprzątanie Bałtyku

Sprzątanie Bałtyku

Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja Sprzątanie Świata – Polska zapraszają wszystkich do przyłączenia się do Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku.

Hasło tegorcznej Kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku brzmi: „Bałtyk też może... ...być czysty ...być bioróznorodny ...być pełen ryb". Kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na złożoność problemów dotyczących Bałtyku oraz zainspirowanie do działania na rzecz jego skutecznej ochrony.
Wydarzeniem kulminacyjnym kampanii MSB będzie przemarsz zespołu obu Fundacji wraz z lokalnymi partnerami i wszystkimi chętnymi wybrzeżem otwartego morza od Międzyzdrojów do Helu. Podczas marszu, który trwać będzie od 16-go do 28-go lipca 2012r. przeprowadzony zostanie monitoring wybranych elementów środowiska przyrodniczego i czystości nadbałtyckich plaż. Marsz Bałtycki rozpoczną i zakończą happeningi w Międzyzdrojach, w Helu i na trasie marszu, zorganizowane wspólnie z lokalnymi partnerami m.in.: Wolińskim Parkiem Narodowym, Stacją Morską Uniwersytetu Szczecińskiego, Słowińskim Parkiem Narodowym oraz Stacją Morską Uniwersytetu Gdańskiego. Udział w Marszu Bałtyckim potwierdziła Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane w ramach Kampanii MSB są jednocześnie częścią obchodów Europejskich Tygodni Ryb, koordynowanych przez międzynarodową koalicję OCEAN2012.

MARSZ BAŁTYCKI FUNDACJI NASZA ZIEMIA
Międzyzdroje - Hel
16 - 28 Lipca

Przyłącz się do Marszu Bałtyckiego – nasz wspólny głos zostanie usłyszany! Napisz
e-mail na fundacja@naszaziemia.pl z zapytaniem kiedy uczestnicy Marszu Bałtyckiego będą przechodzić przez Twoją miejscowość i dołącz do nas na 1 kilometr, 1 godzinę lub na tyle ile starczy Ci chęci i sił. Twoje symboliczne poparcie dla naszego apelu wyrażone w ten sposób stanie się pozytywną motywacją dla polityków i decydentów do walki o czyste, różnorodne biologicznie i pełne ryb Morze Bałtyckie!

Więcej informacji na temat Kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku oraz obchodów Europejskich Tygodni Ryb znajdą Państwo na  www.naszaziemia.pl oraz na www.ocean2012.eu