Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Sprzątanie Bałtyku

Sprzątanie Bałtyku

Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja Sprzątanie Świata – Polska zapraszają wszystkich do przyłączenia się do Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku.

Hasło tegorcznej Kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku brzmi: „Bałtyk też może... ...być czysty ...być bioróznorodny ...być pełen ryb". Kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na złożoność problemów dotyczących Bałtyku oraz zainspirowanie do działania na rzecz jego skutecznej ochrony.
Wydarzeniem kulminacyjnym kampanii MSB będzie przemarsz zespołu obu Fundacji wraz z lokalnymi partnerami i wszystkimi chętnymi wybrzeżem otwartego morza od Międzyzdrojów do Helu. Podczas marszu, który trwać będzie od 16-go do 28-go lipca 2012r. przeprowadzony zostanie monitoring wybranych elementów środowiska przyrodniczego i czystości nadbałtyckich plaż. Marsz Bałtycki rozpoczną i zakończą happeningi w Międzyzdrojach, w Helu i na trasie marszu, zorganizowane wspólnie z lokalnymi partnerami m.in.: Wolińskim Parkiem Narodowym, Stacją Morską Uniwersytetu Szczecińskiego, Słowińskim Parkiem Narodowym oraz Stacją Morską Uniwersytetu Gdańskiego. Udział w Marszu Bałtyckim potwierdziła Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane w ramach Kampanii MSB są jednocześnie częścią obchodów Europejskich Tygodni Ryb, koordynowanych przez międzynarodową koalicję OCEAN2012.

MARSZ BAŁTYCKI FUNDACJI NASZA ZIEMIA
Międzyzdroje - Hel
16 - 28 Lipca

Przyłącz się do Marszu Bałtyckiego – nasz wspólny głos zostanie usłyszany! Napisz
e-mail na fundacja@naszaziemia.pl z zapytaniem kiedy uczestnicy Marszu Bałtyckiego będą przechodzić przez Twoją miejscowość i dołącz do nas na 1 kilometr, 1 godzinę lub na tyle ile starczy Ci chęci i sił. Twoje symboliczne poparcie dla naszego apelu wyrażone w ten sposób stanie się pozytywną motywacją dla polityków i decydentów do walki o czyste, różnorodne biologicznie i pełne ryb Morze Bałtyckie!

Więcej informacji na temat Kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku oraz obchodów Europejskich Tygodni Ryb znajdą Państwo na  www.naszaziemia.pl oraz na www.ocean2012.eu