Asset Publisher Asset Publisher

Lasy HCVF

Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych - zidentyfikowane według kryteriów HCVF (High Conservation Value Forests) adoptowanych do warunków Polski przez Związek Stowarzyszeń "Grupa Robocza FSC Polska".

Lasy będące HCVF (polskie znaczenie skrótu to: Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych) są wyznaczane w oparciu o "Kryteria wyznaczania Lasów o szczególnych walorach przyrodniczych w Polsce, Adaptacja do warunków Polski, lipiec 2006 r., autorstwa Związku Stowarzyszeń "Grupa Robocza FSC Polska".

1. Kryteria wyznaczania Lasów o szczególnych walorach przyrodniczych w Polsce dostępne są na stronie www.pl.fsc.org w zakładce www.pl.fsc.org/files/Definicje_HCVF_w_Polsce.pdf

2. Powierzchnie poszczególnych kategorii lasów HCVF w Nadleśnictwie Gościno podane są w załączniku poniżej.

3. W plikach załączników dostępne są również mapy poszczególnych kategorii HCVF.

 

Wszelkie opinie, propozycje i uwagi dotyczące powyższych obszarów, a także ewentualne propozycje nowych obszarów lasów HCVF prosimy zgłaszać na piśmie do Nadleśnictwa Gościno.


W dniach 11-25.04.2014 roku nadleśnictwo przeprowadziło procedurę konsultacji społecznych dotyczących lasów kluczowych dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności  (Kat.6 - Lasy kluczowe dla tożsamości kulturowej lokalnej społeczności: miejsca historyczne i kulturowe).
 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

SPOTKANIE ZESPOŁU LOKALNEJ WSPÓŁPRACY

SPOTKANIE ZESPOŁU LOKALNEJ WSPÓŁPRACY

W dniu 19 września 2024 roku miało miejsce spotkanie terenowe Zespołu Lokalnej Współpracy.

Zespół ten działa w związku z opracowywaniem projektu planu urządzania lasu dla Nadleśnictwa Gościno, ze szczególnym uwzględnieniem lasów o zwiększonej funkcji społecznej na gruntach będących w zarządzie Nadleśnictwa.

W terenie spotkali się pracownicy Nadleśnictwa, RDLP w Szczecinku, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (Oddział w Szczecinku) oraz przedstawiciele lokalnej społeczności, władz samorządowych i branży turystycznej.

Dyskutowano między innymi o oczekiwaniach ludności związanych z lasami, wyjaśniono także potrzeby leśników umożliwiające prowadzenie racjonalnej gospodarki leśnej oraz o drodze do celu, jakim jest niewątpliwie osiągnięcie kopromisu między wszystkimi zainteresowanyni grupami.

Gospodarka leśna opiera się na równowadze wszystkich funkcji lasu, m.in.: przyrodniczej, społecznej i gospodarczej. Zachowanie tych funkcji szczególnie w odniesieniu do lasów na terenach o dużej presji społecznej wymaga wielu kompromisów.