Lasy HCVF
Lasy HCVF
Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych - zidentyfikowane według kryteriów HCVF (High Conservation Value Forests) adoptowanych do warunków Polski przez Związek Stowarzyszeń "Grupa Robocza FSC Polska".
Lasy będące HCVF (polskie znaczenie skrótu to: Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych) są wyznaczane w oparciu o "Kryteria wyznaczania Lasów o szczególnych walorach przyrodniczych w Polsce, Adaptacja do warunków Polski, lipiec 2006 r., autorstwa Związku Stowarzyszeń "Grupa Robocza FSC Polska".
1. Kryteria wyznaczania Lasów o szczególnych walorach przyrodniczych w Polsce dostępne są na stronie www.pl.fsc.org w zakładce www.pl.fsc.org/files/Definicje_HCVF_w_Polsce.pdf
2. Powierzchnie poszczególnych kategorii lasów HCVF w Nadleśnictwie Gościno podane są w załączniku poniżej.
3. W plikach załączników dostępne są również mapy poszczególnych kategorii HCVF.
Wszelkie opinie, propozycje i uwagi dotyczące powyższych obszarów, a także ewentualne propozycje nowych obszarów lasów HCVF prosimy zgłaszać na piśmie do Nadleśnictwa Gościno.
W dniach 11-25.04.2014 roku nadleśnictwo przeprowadziło procedurę konsultacji społecznych dotyczących lasów kluczowych dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności (Kat.6 - Lasy kluczowe dla tożsamości kulturowej lokalnej społeczności: miejsca historyczne i kulturowe).
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Grzybobranie
Grzybobranie
Co najmniej 20 milionów kilogramów – tyle jadalnych grzybów czeka na nas każdego roku w polskich lasach.
W przeciwieństwie do wielu krajów, w Polsce ich zbieranie jest prawie nieograniczone, gdyż większość naszych lasów jest państwowa.
Grzybobranie to wręcz polska tradycja, to jednocześnie czynność mająca bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, zapewnia nam rozrywkę, wypoczynek a także oczywiście doznania kulinarne.
Przy okazji grzybobrania możemy podziwiać piękno lasów, cieszyć się zdrowym, świeżym powietrzem oraz bez ograniczeń korzystać z pozostałych darów leśnego runa.
Lasy Państwowe zapraszają miłośników grzybów do naszych wspólnych, zawsze otwartych lasów.